Címkenyomtató
-
Tekercses címke nyomtató
Zebra, Honeywell és Intermec prémium minőségű tekercses címkenyomtató vásárlás és árajánlatkérés rövid határidővel, raktárról, három féle kivitelben. -
Technológia szerint
Címke és vonalkód nyomtató kínálatunk direkt termál és termál transzfer technológia szerint csoportosítva, minden címkézési feladatra megoldást nyújtunk. -
Speciális nyomtató
Speciális nyomtató kínálatunkban megtalál RFID címke nyomtatót, karszalag és belépőjegy nyomtatót vagy színes tekercses címkenyomtatót is vásárolhat. -
Irodai nyomtató
Irodában használható lézeres vagy tintasugaras nyomtató vásárlás íves címkékhez. Olyan helyekre ajánljuk ahol nincs lehetőség tekercses címke nyomtatására.
Címke nyomtató varázsló
Címke nyomtató gyártók
Kapcsolódó cikkek és blog bejegyzések
Mit kell tudni az öntapadós matrica nyomtatásáról?
Az etikett címkék minden egyes nap feltűnnek a látómezőnkben, még akkor is, ha ezt nem egyszer nem is tudatosítjuk. A különböző vonalkódok hozzátartoznak az életünkhöz, amelyeknek az előállítása megfelelő háttérrel nem okozhat nehézséget vagy problémát. Hiszen ez az a technológia, ami száz százalékban helyzetre szabható, vagyis az egyéni igényekhez maradéktalanul idomítható. Ezen a területen tehát kompromisszumoknak nincs helyük!
Etikett címke nyomtatás Excelből: hogyan csináld?
A Word és az Excel gyakran nem várt kihívásokat tartogat: ilyen lehet az etikett címke nyomtatása is. Mi is pontosan az etikett címke, és hogyan nyomtathatod ki az Excelből? Segítünk megtalálni a válaszokat. A Microsoft Office számos meglepetést tartogat, hiszen vannak a Word és az Excel is rendelkezik olyan funkciókkal, amelyekre nem gondolsz elsőként. Ilyen lehet az is, amikor öntapadós etikett címkék nyomtatása lenne a feladatod.
A legjobb címke sablonok, amelyek megkönnyítik az életed
A címkekészítés nem egyszerű művelet: sok esetben jól jönne egy megbízható sablon. De vajon honnan érdemes beszerezni a címke készítéséhez szükséges mintákat? Segítünk megtalálni a választ! Bármilyen termékről is legyen szó, a jó címke sok esetben kulcsfontosságú. A jól elhelyezett információk segítségével sokkal vásárlóbarátabbá tehető az áru. De mi a következő lépés? Miért lehet hasznos a címkesablon, és honnan szerezhető be?
Festékszalag címkenyomtatóhoz - milyet válasszak, mit kell tudnom?
A hatékony logisztikai, szállítási és raktározási folyamatok - nem elhanyagolható tényezők az üzleti siker szempontjából. A címkenyomtatók nélkülözhetetlen eszközt jelentenek e folyamatok felgyorsításához.Viszont nem elég kiválasztani a célnak leginkább megfelelő címkenyomtatót. A festékszalag kiválasztásánál ugyanilyen körültekintően kell eljárnunk.
Évente 6,7 millió tonnával csökkentheti a szén-dioxid kibocsátást a tintasugaras címkézés
Az igény szerinti tintasugaras címkézés más nyomtatási technológiákkal összehasonlítva nem csak kereskedelmi és működési, hanem környezetvédelmi szempontból is előnyös lehet a vállalkozások számára – derült ki a Smithers független tanácsadóinak új kutatásából. Az innovatív eljárás évente 28,7 millió kilowattóra megtakarítást eredményez, ami egy elektromos jármű számára több mint 14,5 millió kilométerre elegendő energiát jelent.
Automatikus címkenyomtatás webshopok részére
A címkenyomtatók automatizálása jelentősen felgyorsíthatja termékek, alkatrészek, kábelek, chipek és egyéb ipari és kereskedelmi tárgyak címkézésének sebességét. Segít a visszakövetésben, ráadásul nagyobb profitot is hoz. Ebben cikkben részletezzük, milyen előnyökkel jár a címkenyomtató automatizálása, valamint hogyan és kinek érdemes belekezdeni. Az alábbiak különösen hasznára lesznek azoknak a webshopoknak, akik Shoprenterrel és FoxPosttal dolgoznak.
Innonest: A kompakt készletkezelési szoftver
A leltározás és a raktárkezelés nem mumus többé, mára az ember élvezheti, hogy a modern szoftverek segítségével uralhatja a rendszert. Adminisztrációs hiba kizárva, az automatizált rendszer teszi a dolgát. Az elmúlt fél év közös munkája bizonyította, hogy az Innonest készletkezelő modulja kompatibilis a vonalkód leolvasókkal és címkenyomtatókkal, minden szoftveres verzióban tökéletes működnek egymással.
Ha a nyomtató nem működik, a munka is leáll
Korábban már érintettük a témát, azonban a lényeget nem lehet elégszer hangsúlyozni: a címkenyomtatóban használt nyomtatófej teljesítménye közvetlen hatással lehet akár egész vállalkozásunk működésére és produktivitására is. Ha nem a nyomtatóhoz megfelelő nyomtatófejet használjuk, vagy ha a nyomtatófej elhasználódott, akkor szinte lehetetlen minőségi és olvasható címkéket előállítani. A rossz címkeminőség pedig rendkívül negatív hatással lehet produktivitásunkra és cégünk piaci megítélésére.
3+1 tuti tipp a címkézéssel járó extra költségek csökkentésére
Sok vállalkozás szeretné csökkenteni a mindennapos folyamatokkal járó költségeit. Ezek közé tartozik a termékek címkézése is, melyen sokan az olcsó és beszámíthatatlan helyről származó kellékenyagokkal szeretnének spórolni. Ez azonban hosszabb távon gyengülő minőséget és mégtöbb kiadást jelent. Ahhoz azonban, hogy kevesebbet fizess a termékcímkékért, nem feltétlenül kell leadnod a jól bevált, időtálló minőségből.
Ezért kell a hatékony működés érdekében digitális adminisztrációra váltani
A hatékony raktári munka mind bevételek maximalizálása, mind az ügyfelek elégedettségének szempontjából kulcsfontosságú. Minden olyan perc, melyet egy raktári dolgozó kevésbé hatékony eljárásokkal tölt, értékes időveszteséget jelent, és mint tudjuk, az idő pénz. Ezek a kieső percek egy nap alatt a produktivitás jelentős csökkenéséhez vezetnek. A legtöbb energia- és időpazarlást pedig egyértelműen a papíralapú adminisztráció jelenti.
Gyakran ismételt kérdések
Miért van szükségem címkenyomtatóra?
Az etikett címkék nyomtatására tervezett eszközök általában más technológiával dolgoznak, mint az egyszerű, hétköznapi használatra tervezett nyomtatók. Ez különösen fontos lehet a vonalkódok nyomtatása esetén, mikor tökéletes, tűpontos eredményre van szükségünk annak érdekében, hogy a kódolt üzenet hibátlanul dekódolható legyen. Éppen ezért egy üzlet vagy raktár üzemeltetés esetén nem érdemes a hétköznapi használatra tervezett, asztali nyomtatókkal kísérletezni. A tökéletes megoldás érdekében válasszunk céljainknak megfelelő címkenyomtatót!
Tintasugaras-, lézer-, vagy thermál-nyomtatót válasszak?
Attól függően, hogy milyen körülmények közt szeretnénk használni az eszközt, több variáció közül választhatunk. Dolgozhatunk tintasugaras, lézer-, vagy thermál nyomtatóval is. Attól függően azonban, hogy milyen célból szeretnénk használni őket, mindegyiknek megvannak a maga előnyei és a hátrányai. Címkenyomtatás esetén az egyik legjobb megoldást a thermál nyomtatók jelentik, melyek esetében a a nyomtatófej és a nyomtatandó felület között egy speciális nyomtató szalag található, amely a nyomtatófej által kibocsátott hő hatására a festékréteget átviszi a felületre. A módszer kiválóan alkalmazható tartós jelölőcímkék, vagy minőségi vonalkódok hatékony nyomtatására.
Milyen teljesítményű címkenyomtató számomra az ideális?
Az egyszerű, hétköznapi felhasználásra (pl. kisebb boltok vagy raktárak esetében) tökéletesen megfelel egy egyszerűbb, asztali címkenyomtató, mely napi pár száz címke nyomtatását képes elvégezni. Olyan esetekben azonban, mikor már napi több ezer, esetleg tízezer címkére van szükségünk, mindenképp a nagy teherbírású, ipari megoldások közül kell választanunk. Ennek köszönhetően nem csak gazdaságosabban dolgozhatunk velük, de tartósabb és megbízhatóbb minőségben is nyomtathatunk termékcímkéket vagy vonalkódokat. Utóbbi esetben különösen fontos a minőség, hiszen nagyban befolyásolja a kódolt adatok feldolgozhatóságát.
Ide kattintva megnézheti a címkenyomtató kategóriák bemutatásáról készült videós segédletünket!
Milyen alapanyagokkal dolgozik egy címkenyomtató?
A nyomtatáshoz szükséges alapanyagokat attól függetlenül kell megválasztanunk, nyomtatónk milyen technológiával dolgozik. Címkék nyomtatására általánosságban a tintasugaras-, a thermál-, valamint a lézernyomtatók is alkalmasak lehetnek, melyek mindegyike eltérő technológiával működik. A lényeg, hogy az alapanyagok megválasztása során figyeljünk oda arra, hogy mindig az eszközünknek megfelelő, legjobb minőségű terméket válasszuk. A silány alapanyag ugyanis nem csak a nyomtatott végeredményt teheti tönkre, de hosszabb távon akár magát az eszközt is károsíthatja.
Hány színben tudok nyomtatni egy címkenyomtatóval?
Mivel a legtöbb címkenyomtató általában thermál transzfer technológiával dolgozik, így egy szín, a fekete nyomására képes. Ez azonban elegendő a termékcímkék és vonalkódok elkészítéséhez. Ha azonban több szín nyomtatására lenne szükségünk, a tintasugaras- vagy lézernyomtatók közt megtalálhatjuk a számunkra ideális megoldást jelentő eszközt.
Mekkora a napi vagy heti nyomtatási volumen?
Nyomtatási gyakoriság alapján a címkenyomtatók 3 kategóriáját különböztethetjük meg:
Az asztali nyomtatók általában könnyű műanyagból készülnek. A közepes csoportot többnyire a fémházas címkenyomtatók képviselik. Míg az ipari nyomtatók jellemzően robosztus kialakításúak, bírják az olajat, a szennyeződéseket és egyéb ipari körülményeket is.Mennyire kell strapabírónak lennie a nyomtatott címkének?
A vonalkód technikában két nyomtatási módszer létezik: direkt termál (DT) és termál transzfer (TT).
A
Az alábbi videóban részletessen bemutatjuk a Direkt termál és a Termál transzfer nyomtatási módok közötti különbséget.
Direkt termál
A nyomtatást végző termál fej közvetlenül érintkezik a címkével, amelyen a megadott pontokat melegítve hozza létre a kívánt szöveget vagy ábrát. És mivel a nyomtatáshoz használt papír hőérzékeny, más kellék (festékszalag vagy tintapatron) nem szükséges a nyomtatáshoz.
Leginkább irodákban és egyéb beltéri területeken használható, ahol a hő- és egyéb időjárási hatások nem teszik tönkre a címkét. Érdemes figyelni továbbá arra is, hogy 1,5 év után a legtöbb címke elkopik majd.
- Előnye
- ez a technológia olcsóbb és könnyebben használható, hiszen a nyomtatót csak címkével kell feltölteni.
- Hátránya
- a nyomtatási kép kevésbé időtálló, beltéren 1-1,5 évig marad ép és olvasható a szöveg vagy az ábra.
Termál transzfer
A címke és a nyomtatófej között festékszalag fut, amelyről hő hatására átkerül a címkére a szöveg vagy az ábra. És mivel a festékszalag együtt tekercselődik a címkével, ugyanannyi méter fogy mindkettőből.
Széles körű nyomtatási feladatok ellátásra használható. Hiszen sokféle címkealapanyag kapható hozzá. Így az időjárási viszontagságoknak (hő, csapadék, fény) is ellenáll. Ha időtálló megoldásra van szükség, abszolút jó választás.
- Előnye
- az ezzel nyomtatott címkék sokáig olvashatók maradnak, ráadásul különböző felületekre is nyomtathatunk, hiszen a papír, műanyag és textil címkékhez, valamint a fémezett etikettekhez is kapható megfelelő festékszalag.
- Hátránya
- a nyomtatás költségesebb és kicsit bonyolultabb is, hiszen a címke mellett a festékszalagot is cserélni kell.
Milyen területen tervezik használni? Beltéren vagy kültéren esetleg hűtőházban?
A beltéri és a kültéri címkézés más technológiát igényelnek. Ez logikus, hiszen más hő- és egyéb hatásokat kell kibírniuk.
A beltéri címkenyomtatókat általában üzletekben, raktárakban, vagy irodákban alkalmazzák. Így ezek nincsenek az időjárás változásainak, extrém körülményeinek olyan mértékben kitéve, mint kültéren használt társaik.
Tehát a beltéri címkék készítése során kevésbé strapabíró alapanyagot, kisebb teljesítményű nyomtatót is használhatunk, nem feltétlenül kell a legdrágább, legkomolyabb technológiára beruháznunk.
A HONEYWELL PC42T az asztali címkenyomtatás egyik legmegbízhatóbb típusa.
A kültéri címkenyomtatókat ezzel szemben sűrűn kitesszük az időjárás szeszélyeinek, sőt ezek a munkánkból adódóan hamar piszkolódhatnak, sérülhetnek. Érdemes tehát olyan eszközt vásárolnunk, mely strapabíró alapanyagokkal, hibátlan minőségben dolgozik, és garantálja az időtálló végeredményt. (Ironikus módon a beltérinek számító hűtőzházakban is kültéri címkét használunk, az extrém hideg környezet miatt.)
Kültéri felhasználáshoz sok esetben javasolunk ipari címkenyomtatókat, melyet a gyártó kifejezetten kültéri használatra, valamint a vegyiparban, gyógyszeriparban történő alkalmazásra tervezett.
Az ilyen nyomtatók legfőbb erénye, hogy nem csak egyszerű papírra vagy thermál szalagra dolgozhatunk velük, és a nyomtatáshoz használt festékük is ellenáll az extrém környezeti hatásoknak.
Ipari címkenyomtatásra jó szívvel ajánljuk a ZEBRA ZT230-es modellt.
Ha pedig munkánk megköveteli, hogy címkéink az időjárási viszontagságok mellett olyan extrém körülményeknek is ellenálljanak, mint az olaj- vagy a savszennynezés, mindenképp speciális, ipari nyomtatóban, és strapabíró, műanyagalapú címkék alkalmazásában kell gondolkodnunk, nemcsak azért, mert ezek praktikusabbak, hanem azért is, mert munkavédelem szempontjából nélkülözhetetlenek.
Szükség van-e hordozható címkenyomtatóra?
Fontos, hogy a terepi munkát végző dolgozókat olyan mobilizálható eszközökkel ruházzuk fel, amelyek képessé teszik őket arra, hogy munkájukat a folyamatos helyváltoztatás mellett is hatékonyan végezzék.
A legtöbb ipari címkenyomtató helyhez kötött eszköz.
Azoknak a dolgozóknak, akik nagy mobilitást igénylő munkát végeznek, alapvetően két lehetőségük van a címkézési feladatok megoldására vagy kötegelt címkéket visznek magukkal, vagy gyakran térnek vissza a nyomtató munkaállomására, hogy szükség esetén további címkéket nyomtassanak.
Ezek működőképes megoldások, de közel sem a legoptimálisabbak.
Ilyen esetekben érdemes beszerezni egy mobil címkenyomtatót. Ez ugyanis nemcsak gyorsabbá teszi munkánkat, de annak köszönhetően, hogy a szükséges címkéket helyben nyomtathatjuk, a téves címkézésből adódó hibák nagy része is hatékonyan elkerülhető.
Így ráadásul a nyomtató és a munkaterület közti ingázás kiiktatásával megspórolt idő hatékony munkával tölthető, a hibás címkézés kikerülésével pedig minimalizálható a selejt, és a téves jelölésből adódó problémák is elkerülhetők.
Ha hordozható címkenyomtatót keres, a ZEBRA ZQ210 jó választás lehet.
Milyen eszközhöz – és azon milyen porthoz – csatlakozik majd a címkenyomtató?
Kulcsfontosságú ellenőrizni, hogy az eszköz, amivel használjuk majd az címkenyomtatót (számítógép, laptop, pénztárgép stb.) milyen portokkal, csatlakozási lehetőségekkel rendelkezik.
A portoknak jellemzően 3 típusát különböztetjük meg USB port, soros vagy COM-port, KBW.
Vásárlás előtt tehát mindenképp ellenőrizze, milyen portba kell csatlakoztatni a címkenyomtatót.
Ez a kérdés ráadásul vezeték nélküli kivitelnél is él. Ebben az esetben arra kell figyelnünk, hogy milyen hálózati porton csatlakozik az eszköz Bluetooth, WiFi, Ethernet/hálózati port.
Weboldalunkon egyébként külön szűrhet a szkenner kompatibilis portjaira, vagyis az interfészre.
Érdeklődés és árajánlatkérés