Printronix T4000 ipari tekercses címkenyomtató
A gyártó több mint 20 éves vonalkód-nyomtatásban szerzett tapasztalatai alapján a T4000 ipari nyomtatóval új követelményeket állított fel a felhasználóbarát felület és a megfizethetőség érdekében.
Kivételesen könnyen kezelhető és kompakt nyomtató a mindössze 264 mm szélességével és 455 mm magasságával. Egyszerűen telepíthető és gyorsan használatba vehető.
A Printronix T4000 címkenyomtató színe fekete és habár nem gyakorol hatást a készülék teljesítményére vagy funkcióira, mégis fontos lehet. Ha az irodában lévő többi eszköz színével azonos színű címkenyomtatót választunk, akkor az összhangban lesz a többi eszközzel, így egységes lesz az iroda berendezése, ami több szempontból is előnyös.
Egyrészt a professzionalizmus látszatát kelti. Képzelj csak el egy irodát, ahol minden szekrény és nyomtató más-más színű. Nem az lenne az első gondolatom, hogy ebben a helyiségben minden rendben megy. Másrészt pedig az egységes megjelenés a dolgozókban is harmóniát teremt. A harmóniában lévő dolgozó pedig sokkal nyugodtabb és hatékonyabban dolgozik.
A Printronix T4000 címkenyomtató magassága 455 mm, mélysége 276 mm, a szélessége pedig 264 mm. A nyomtató kiválasztásánál szükséges tudni, hogy hol szeretnénk elhelyezni azt, hiszen ha túl nagy címkenyomtatót választunk, akkor nem biztos, hogy elfér ott, ahova szánjuk azt. Kisebb címkenyomtatóknál előfordulhat, hogy mondjuk egy íróasztal egyik polcára szeretnénk rakni azt. Ilyenkor előzetesen bizonyosodjunk meg arról, hogy a választott nyomtató befér-e oda. A nagyobb nyomtatóknál pedig – ha mondjuk az íróasztalon szeretnénk használni – túl sok helyet foglalhat el, így akadályozhatja a többi munkafolyamatot.
A T4000 címke nyomtatási képességei
A Printronix ipari címkenyomtatók jól ismertek a tartósságukról, a gyors nyomtatási sebességről (254 mm/másodperc). Ezeket a hosszú élettartam és páratlan megbízhatóság jellemzi. A T42R4-200-2 cikkszámú nyomtató, a már évtizedek óta bevált flat nyomatátviteli technológiát használja a címkék előállításához.
A T4000 épít a több 10 éves tapasztalatra és hagyományra, a legfejlettebb, legátfogóbb jellemzőkkel Printronix nyomtatósorozat kínálatában.
A Printronix címke nyomtatók a legnagyobb ígénybevételhez igazodnak ipari körülmények között. Gyakorlatilag kiküszöbölik a nyomtatóhiba által okozott kiesési időt.
A Printronix T4000 transzmisszív módon végzi a címkék nyomtatását, mely lényege, hogy a címke hátulról van megvilágítva, így az aktív szegmensek láthatóvá válnak. Ez azért fontos, mert a nyomtató így tudja érzékelni a címkék közötti réseket. Mikor lehet hasznos a transzmisszív nyomtatási mód? Ez a technológia olyan környezetben lehet hasznos, ahol rosszak a fényviszonyok, mint például egy ablaktalan, zárt helyiségben, vagy akár egy raktár sötétebb helyiségében.
A Printronix T4000 címkenyomtató flat típusú nyomtatófejjel rendelkezik, mely a nyomtatás alatt folyamatosan érintkezik a szalaggal. Nagy előnye, hogy magasabb DPI nyomtatására képes, mint más típusú nyomtatófejek, viszont lassabban nyomtat.
A Printronix T4000 címkenyomtató a termál transzfer nyomtatási módszert alkalmazza, mely a nyomtatás során a címke és a nyomtatófej között egy festékszalag fut, amelyről hő hatására kerül át a szöveg vagy ábra a címkére.
A termál transzfer nyomtatás előnyei:
- sokáig olvasható marad a címke
- különböző felületekre is lehet nyomtatni (papír, műanyag, textil)
- a festékszalag és a címke együtt fogy (termó címke esetén csak a címke)
A termál transzfer nyomtatás során a gépben nem csak a címkét kell pótolni, hanem papír vagy műanyag alapanyag esetén a festékszalagot is kell benne cserélni.
Milyen festékszalag használható a T4000 nyomtatóba?
Csendes, megbízható működés és intuitív kialakítás teszi a T4000 nyomtatót a legkülönbözőbb iparágakban a legmegfelelőbb címke nyomtatójává. A T42R4-200-2 cikkszámú nyomtató, 12,7 mm (0,5 hüvelyk) belső tekercsátmérő konfigurációban kapható. A nyomtató akár 110 mm széles és 450 méter hosszú festékszalagot is támogat, és akár a már kialakított nyomtatási környezetbe illeszkedhet a Printronix firmware-nek köszönhetően. A 12,7 mm (0,5 hüvelyk) konfiguráció kompatibilis a 450 méteres festékszalag hosszúsággal. A hosszabb, nagyobb kiszerelésű festékszalagok támogatása miatt az állásidő csökken. A festékszalagok akár más tekercses címke nyomtatókkal is megoszthatók, hogy még nagyobb rugalmasságot és költséghatékonyságot biztosítsanak.
A szalag rendezés a címkenyomtatók esetében lehet bal, közép illetve jobb. Ezt azt jelenti, hogy a cséve melyik területén helyezkedik el a szalag. Előfordul ugyanis, hogy olyan cséve fér csak egy gépbe, ami szélesebb mint maga a festékszalag, ami a csévére fel van tekerve. A T42R4-200-2 cikkszámú eszköz kiépítése középre rendezett a festékszalag szempontjából.
A cséve szélessége 110 mm. Arra kell figyelni vásárlásnál, hogy maximum olyan szélességű címkét vásároljunk, amekkora kezelésére a Printronix T4000 címkenyomtató képes, a szélesebb papír ugyanis nem fog beférni a gépbe.
Beépített interfészekkel kapcsolódhat
Maximálisan 3 port van beépítve: USB, soros (RS232), Ethernet.
A felhasználó által könnyedén telepíthető USB-port kábellel a T4000 tekercses nyomtató. Egyszerűen, bármilyen környezetbe illeszthető.
Az adatátvitel ezáltal egyszerűbb és gyorsabb lesz, a munkára és a nyomtatásra szánt idő rövidül.
A Printronix T4000 címkenyomtató RS232 soros porttal is el van látva, ami egy régóta használt, távközlésben használatos adatátviteli szabvány. A soros port egy széles körben elterjedt szabvány, mely a számítógépeknél a mai napig használt – igaz egyre kisebb a jelentősége. A soros porttal ellátott Printronix T4000 nyomtatót így ezen a porton keresztül is csatlakoztatni tudod a számítógéphez, ami akkor lehet egy jó megoldás, ha régebbi típusú gépről van szó, aminek az alaplapján még nincsen mondjuk USB, vagy Ethernet port.
Az Ethernet hálózati port az a csatlakozó, ahova az internet kábelt tudjuk csatlakoztatni. Ez a legegyszerűbb és a legmegbízhatóbb módja annak, a címkenyomtatót a hálózathoz csatlakoztassuk.
Mik az előnyei a Ethernet portnak?
- megbízható és stabil kapcsolat
- magas sávszélesség
A Printronix T4000 címkenyomtatóba akkor éri meg Ethernet porton keresztül csatlakoztatni az internetet, ha a nyomtatónak megvan a fix helye és könnyen elvezethető oda a kábel. Érdemes figyelni a kábelezésnél, hogy az ne akadályozza a munkavégzést, hiszen balesetet is okozhat. A kábel sérülékeny lehet, úgy kell tehát elvezetni, hogy ne érjék különböző hatások (munkagépek, dolgozók rálépnek, túl alacsony vagy magas hőmérséklet).
Az USB a legelterjedtebb számítógépes csatlakozó, aminek számos előnye van:
- minden modern operációs rendszer támogatja
- gyors adatátvitel
- egyszerűen és gyorsan csatlakoztatható
Az univerzális USB port egy olyan USB csatlakozó, ahova több USB eszköz is csatlakoztatható, hiszen több aljzat is van a portba építve. Kifejezetten akkor lehet hasznos, ha a címkenyomtatóra több eszközt is szeretnénk egyszerre csatlakoztatni. Egy irodában vagy raktárban akár több számítógépet is lehet például egy címkenyomtatóra csatlakoztatni, így több gépről is lehet végezni a nyomtatást anélkül, hogy várni kellene arra a gépre, ami csatlakoztatva van a nyomtatóhoz.
Printronix T4000 nyomtató operációs rendszer kompatibilitás
A Windows egy mindenki számára jól ismert operációs rendszer, amely több évtizedes múlttal rendelkezik.
A Windows operációs rendszert támogató címkenyomtatók előnyei a következők:
- Stabil rendszer
- Mindenki számára ismerős kezelőfelület
- Felhasználóbarát
A Windows a legelterjedtebb és legismertebb operációs rendszer nemcsak Magyarországon, hanem Európa szerte. Ma már az elektronikai eszközök nagy része képes a Windows rendszerrel együtt dolgozni. A Printronix címkenyomtatók tekintetében is a legtöbb modell kompatibilis a Windows operációs rendszerrel, így ahol ezt a rendszert használják, ott lényegében szinte az összes T4000 címkenyomtató használható.
Az iOS és macOS az Apple által fejlesztett operációs rendszerek. Mindkettő az Apple saját tervezésű eszközeihez, az iPhone-hoz és az Apple számítógépekhez fejlesztette az Apple.
Az Apple operációs rendszerek előnyei:
- Gyors, gördülékeny működés
- Egyszerű kezelőfelület
- Stabil, zárt rendszer
Az iOS-szel és a macOS-szel együttműködő Printronix címkenyomtatók jó szolgálatot nyújtanak olyan irodákban vagy raktárakban, ahol Apple termékeket is használnak a dolgozók. A T4000 nyomtatókra ugyanis csatlakoztatni lehet az iOS és macOS operációs rendszerrel működő eszközöket is.
A Printronix T4000 támogatja a Linux-ot, mely egy nyílt forráskódú operációs rendszer
Miért jó a nyílt forráskódú operációs rendszer?
A Linux forráskódjába a felhasználó – a megfelelő tudás birtokában – szabadon belenyúlhat, személyre szabhatja az operációs rendszer működését, megjelenését. A Linux egyre szélesebb körökben válik népszerűvé. Vannak olyan területek, ahol kiemelkedő szerepet játszik a Linux operációs rendszer. Webszerverek és szuperszámítógépek működtetésénél sokszor már kifejezetten ezt a rendszert alkalmazzák. A T4000 címkenyomtató kompatibilis a Linux rendszerrel, így olyan számítógépeket is csatlakoztathatunk a nyomtatóhoz, amelyek ezt az operációs rendszert használják.
A Printronix T4000 címkenyomtató RFID technológiával is el van látva. De mi is ez pontosan és mit jelent a Printronix termékek esetében?
Az RFID (Radio Frequency IDentification) technológia lényege, hogy egy mikrochipet ültetnek egy címkébe, amely chip rendelkezik egy antenna segítségével küldi el a jeleket a leolvasónak. Az RFID-Tag (így szokás nevezni az ilyen RFID-címkéket) rengeteg információ tárolására alkalmas az adott termékkel kapcsolatban. A leolvasó a kapott információt a számítógép által kezelhető adatokká alakítja és így közvetíti tovább a háttérrendszer felé.
Az RFID technológia előnyei:
- akár áramforrás nélkül is működtethető, így gazdaságos
- nincs szükség vonalkódra irányítani a leolvasót
- egyszerre több adat tárolására is alkalmas
Kifejezetten hasznos lehet raktárakban a termékek nyilvántartására, elektronikai cikkek jelölésére.
A Linerless címkenyomtatók nagy előnye, hogy a nyomtatás során nem keletkezik papírhulladék, hiszen itt a kinyomtatott címke nem egy papíron van, amiről le kell szedni. Így rengeteg időt lehet megspórolni, így sokkal gyorsabb a munka. Ráadásul a nyomtató papírhulladékot sem termel, ami környezetvédelmi szempontból is roppant vonzóvá teszi a Printronix T4000 nyomtatókat.
Bár a Printronix gyártó saját kellékanyagaival optimális nyomtatást kínál az T4000 eszközhöz, állítható média-érzékelőjével lehetséges gyakorlatilag az összes gyártó bármilyen tekercses címkéjének nyomtatása 104 mm szélességig.
Megfizethető áron, modern funkciókkal
A T4000 címkenyomtató intelligens megoldást jelent a
nagyobb vállalatok számára, amelyek a címkézési műveletek
termelékenységének javítását célozzák meg.
Az eszköz fogyasztói ára és a használata is gazdaságos, a T4000
nyomtató nagyszerű választás azok számára, akik a tekercses termál
címkék nyomtatását szeretnék bevezetni, illetve azok számára, akik a
drágább tintasugaras vagy lézeres címkézési módszerekről szeretnének
áttérni.
A Printronix T4000 felbontása 200 DPI (dot per inch) ami azt jelzi, hogy 1 inch területen hány darab festékpont (dot) helyezkedik el. Mit jelent a magasabb DPI a Printronix készülékek esetében?
Minél magasabb a DPI, annál több pont helyezkedik egy 1 inch területen, így a magasabb DPI szám jobb minőségű felbontást jelent a nyomtatónál. A jobb felbontást pedig jobb képminőséget jelent. A jobb képminőség olvashatóbbá és szebbé teszi a kinyomtatott címkét, ami jótékony hatást gyakorol az eladni kívánt termék megjelenésére. A 200 dpi-s nyomtatási felbontással több felhasználási terület is alkalmazható. Akár 4 pontos betűméret is nyomtatható. A kiemelkedő képminőség lehetővé teszi a kis 2 dimenziós vonalkóddal vagy grafikákkal ellátott címkék nyomtatását, például logó, piktogram vagy ikon-ok.
A por és egyéb részecskék elleni védelem rendkívül fontos egy címkenyomtató esetében. A Printronix T4000 címkenyomtató IP védettséggel van ellátva. Ezeket az eszközöket sokszor használjuk poros helyiségekben, ahol elkerülhetetlen az, hogy szennyeződés érje a címkenyomtatót. A címkenyomtató belsejében a felgyülemlett por gátolhatja az alkatrészek zavartalan működését, ami a nyomtató hibás működéséhez vagy akár teljes leállásához vezethet.
Az IP-védettség (International Protection Marking) a műszaki berendezések áramköreit és belső alkatrészeit védő burkolat környezeti behatások elleni védettségét jelöli. Egy elektronikai eszköz IP besorolása általában két számjegyből áll. Az első szám jelöli a por és más egyéb részecskék elleni védelem szintjét, a második szám pedig a vízállóság szintjét mutatja. A magasabb szám minden esetben magasabb védelmi szintet jelent.
A Printronix T4000 rendelkezik Flash memóriával, melynek mérete 128 MB. Ez a típusú memória egy megmaradó, nem felejtő memória, ami gyors olvasási- és hozzáférési sebességet biztosít. De mit is jelent a nem felejtő memória Printronix termékek esetében?
A nem felejtő memória lényege, hogy a készülék (T42R4-200-2) kikapcsolása során sem ürül ki a memória, hiszen a Flash (128 MB) memóriának nincs szükséges egyéni áramellátásra az adattároláshoz. Minél nagyobb a Flash memória, annál több fontos adatot tud ebben a memóriában tárolni az eszköz. A Flash memória nem tartalmaz mozgó alkatrészt, aminek köszönhetően jobban ellenáll a mechanikai behatásoknak, mint például a rázkódás vagy az egyéb tárggyal való ütközés.
A T4000 belső memóriájának mérete 128 MB, A RAM (Random Access Memory) egy tetszőleges hozzáférésű, írható-olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a végrehajtandó feladatokat illetve a feldolgozásra váró adatokat is. Minél több egy eszköz RAM-ja, annál több ilyen művelet tárolására illetve végrehajtására képes. Meddig tárolja a RAM az adatokat a Printronix T4000 termékek esetében?
A RAM – a Flash memóriával ellentétben – csak addig tárolja az adatokat, amíg a készülék áram alatt van. Ha például a címkenyomtatón beállítunk három különböző programot, a nyomtató leállítása után eltűnnek ezek a beállítások. Így ha nem mentettük el őket mondjuk egy másik memóriába (Flash), akkor újra be kell majd állítani őket. A RAM egyébként egy sokkal gyorsabb memória, így az ezen tárolt adatok és információk elérése sokkal gyorsabb mint például a merevlemezről való beolvasás. Épp ezért szokták a RAM-ot a processzor (CPU) legjobb segítségének nevezni.
Hasonlóan hangzik, de mégsem ugyanaz: mi a különbség a RAM és a ROM között?
A Printronix különböző megoldásokat is kínál a garanciákat tekintve
A Printronix T4000 címkenyomtatóra a gyártó 24 hónap standard, minden vásárláshoz járó garanciát vállal, melyhez opciónálisan kiválasztható az az ajánlat, ami a legjobban illeszkedik a vállalat költségvetéséhez és üzleti igényeihez. Ezt garancia kiterjesztésnek hívjuk, melyről bővebben az alábbi hivatkozáson olvashat.
A nyomtatófejére külön 12 hónap garancia van, melyre extra vagy rejtett költség nem kerül felszámolásra.
A címkenyomtató T42R4-200-2 cikkszámú modell csomagjában az alábbiak találhatóak:
Printronix T42R4 címkenyomtató, termál transzfer, felbontás: 8 dots/mm (203 dpi), max címke szélesség: 120 mm, max nyomtatási szélesség: 104 mm, max tekercs átmérő: 203mm, max nyomtatási sebesség: 254 mm/s, USB (type A, type B), RS232, Ethernet, Black Mark Sensor, Gap Sensor, RFID (UHF, író), csomagban: tápegység (belső), tápkábel (EU)
Vásárlóink értékelései
A terméket még egyetlen vásárló sem értékelte, legyen Ön az első!